Blog

 • transport kombinowany
  Czym jest transport kombinowany i kiedy się go wykorzystuje?
  Niezwykle istotną rolę w transporcie pełni czas. Ważna jest także dobra organizacja i sprawne zarządzanie zasobami. Wszystko to służy jednemu celowi – temu, by przemieścić ładunek do celu bezpiecznie, tanio i w jak najkrótszym terminie. W tym właśnie pomaga transport kombinowany. Do czego służy, jakie są jego zalety oraz wady i co tak właściwie to sformułowanie oznacza?
 • Jak organizować transport konstrukcji stalowych?
  W przemyśle i budownictwie istnieje stałe zapotrzebowanie na konstrukcje stalowe. Ich przewóz może być jednak skomplikowany ze względu na duże rozmiary i wagę oraz nietypowy kształt. Udział w całym przedsięwzięciu profesjonalnej firmy zajmującej się transportem ponadgabarytowym jest nieodzowny. Czym charakteryzują się przewozy ponadnormatywne tego rodzaju? Jak należy je organizować?
 • Wady i zalety transportu samochodowego
  Transport samochodowy stanowi niezwykle istotny element łańcuchów logistycznych. To najczęściej i najchętniej wybierany sposób przewozu towarów w Polsce, w Europie i na świecie. Jest wiele powodów, aby z niego korzystać. Ma też jednak swoje wady. Jakie są plusy i minusy transportu drogowego?
 • Transport materiałów niebezpiecznych
  Każdego roku przewozi się ogromną liczbę ładunków stanowiących potencjalne zagrożenie dla życia, zdrowia oraz dla środowiska naturalnego. Należą do nich materiały łatwopalne, wybuchowe, trujące, żrące, zakaźne, radioaktywne lub w jakikolwiek inny sposób niebezpieczne. To zarówno ciecze, jak i gazy oraz ciała stałe. Dlatego przewóz towarów niebezpiecznych w transporcie drogowym jest regulowany odpowiednimi przepisami, wśród których niezwykle istotne znaczenie mają przepisy ADR.
 • Transporter opancerzony
  W branży transportowej ciekawe zlecenia zdarzają się praktycznie bez przerwy. Czasem chodzi o wyzwanie, jakie stanowi przewóz i jego dobre zaplanowanie logistyczne, a czasem najbardziej interesujące jest to, co trzeba przewieźć. Przykładem tego drugiego przypadku może być zadanie transportu półgąsienicowego transportera opancerzonego o nazwie Sd.Kfz.251. Rzecz jasna pojazd należał do armii niemieckiej podczas II wojny światowej.